SpydeysWebb 2023 Squares Pool

1 HIT 2 HITS 3 HITS 4 HITS 1 HIT 2 HITS 3 HITS 4 HITS
W I N N E R W I N N E R
4 3 5 1 7 0 2 9 8 6 0 3 5 9 4 2 8 7 1 6
6 BFry
1R
John Shupe
1R
SLyng
2R
Dawn
2R
Ben Kuntz
EE
JMM Meat Route Czechs Stix & Wingy
SS/EE
Grandma & Rowan Brian Ervin 3 Riss Fry Ash & Jeff
1R
Jeff Slater Eric Baéz Randy F
2R
CWem
1R
Ammo
1F/2R2/SS
Depune & Wingy
1R
Grandma & Lincoln
1R
Brian Ervin
1R
9 Andy W 1R BEwald
2R2
John Peffley CNS Looph
1F
JL
FF
Figel Robert Endura Bryan Cass
1R/NC
7 Fisher M kERTALLICA
1R
Trouble
1R
John Peffley Molly S JMM
1R
KR
1R
Figel Bobbie Endura Bryan Cass
L 1 Doug Ruse
1F/1R/2R
Jason Scott
1R/2R/SS
Brett Beer
1F
Jim McKenna
1R
Nomis Greg Geary Jeff Slater
2R/FF
#Roomies
1R
Tom Colderbank
1R/EE
Bingo L 1 Mitch A Shawn Zuber
1R/2R/SS
Cody Perrott
1F
Jim McKenna
1R
Nomis
1F/1R/2R
Captain
2R/FF
Leezy
1R/EE
DELTA3 Nana & Papa
1R
Chris Nikkel
O 7 Brownie Berles
1R
Heidi S
1R
Kevin Logan Cheryl Logan Tom Ardizone SLyng
1R
John Hecke Kayla Rasor
1R
DELTA4 O 9 Chuck A
1F
Jeff Slater MER
2R2
Kevin Logan Cheryl Logan LK
FF
Codi Henline John Hecke Ammo Chris Schuldt
1R/NC
S 0 Corey Johnson Jeremy Hardy Ron Billman Shawn Zuber
1R
DELTA1 Mick Steele Jill Johnson
1R2
Paul S
2R
Trent A
2R
DF S 4 Mitch A Cody Perrott Ron Billman Mike Dollens DELTA2 Shiloh
EE
Brandon Kuntz Looph Jesse M
2R/SS
Sue A
E 2 JMM LK
1R
Spydey
2R2
SLyng John Lyons Dave Augenstein Steve M
1R
Jason Scott Joe Hayden Tillbilly E 2 Randy F Archie LV
1R
Jeremy Hardy
2R2
Noah W Dave Augenstein Shawn Zuber
1R
Meat Route Czechs Joe Hayden Ryan Dollens Joe Newville
R 4 Steve S Phillip Sabo Matt Till Clown Baby
2R/SS
John Kuntz Cody Perrott #12
EE
Natalie McKenna Ron Billman Jeff Slater R 0 Greg Reyes Tom Ardizone Jay Kimes LBS
2R
BEwald AHM
1R2
Rob Dollens
2R
Natalie McKenna Tom Colderbank
1R
Jade Lehman
5 Jade Lehman Ron Billman
1R
Greg Reyes John Shupe JP Smoove
1R2
John Lyons
2R
Matt Till
SS
Kevin Wahl
1R/SS
Shawn Zuber
1R/SS
Ben Adams
1R3/SS
6 Jade Lehman Bingo
1R
Phillip Sabo
2R
Kara
SS/EE
AA
1R
Trent A Spoiled Milk Joe Gunkel
EE
Brookie T Washington
2R
Kayla Rasor
8 Buzz John Kuntz
1R
Hoosier Mama Leanne Shupe Jim Gunkel Julie S Joe Gunkel Archie Oss CWem Dennis
1R
5 Ben Adams
2R
Doug Ruse
1R
RH Stacey L
1R/SS
Ben Kuntz BigWhiskey
SS
JMM
1R/SS
Ammo
1R2
John Kuntz Ashley
1R3/SS
3 Tim Slater
2R
Jade Lehman
1R
Chris Schuldt Eric Baéz
1R
Cody Perrott
1R
Sara Leanne Shupe
1R
Brandon Kuntz CB
1F/2R2/SS
Ervin
1R
8 Tim Slater Craig
1R
Todd John Kuntz Corey Johnson Ammo Buzz R Mitch Brad Harrison Ervin
1R
National Championship NC ($1100) April 3 Winner Winner
1 Connecticut 76 - San Diego State 59 Bryan Cass (6,9)** Chris Schuldt (6,9)**
Final Four FF ($475) April 1 Winners Winners
2 Connecticut 72 - Miami 59 JL (2,9) LK (2,9)
1 San Diego State 72 - Florida Atlantic 71 Jeff Slater (2,1)** Captain (2,1)**
Elite Eight EE ($240) March 25 & 26 Winners Winners
4 Miami 88 - Texas 81 Tom Colderbank (8,1)** Leezy (8,1)**
3 San Diego State 57 - Creighton 56 Ben Kuntz (7,6) Joe Gunkel (7,6)
2 Connecticut 82 - Gonzaga 54 #12 (2,4) Shiloh (2,4)
1 Florida Atlantic 79 - Kansas State 76 Stix & Wingy (9,6)** Kara (9,6)**
Sweet Sixteen SS ($120) March 23 & 24 Winners Winners
8 Texas 83 - Xavier 71 Jason Scott (3,1)*** Shawn Zuber (3,1)***
7 Creighton 86 - Princeton 75 Ben Adams (6,5)**** Ashley (6,5)****
6 Miami 89 - Houston 75 Kevin Wahl (9,5)** Stacey L (9,5)**
5 San Diego State 71 - Alabama 64 Clown Baby (1,4)** Jesse M (1,4)**
4 Gonzaga 79 - UCLA 76 Stix & Wingy (9,6) Kara (9,6)
3 Florida Atlantic 62 - Tennessee 55 Matt Till (2,5) BigWhiskey (2,5)
2 Connecticut 88 - Arkansas 65 Shawn Zuber (8,5)** JMM (8,5)**
1 Kansas State 98 - Michigan State 93 OT CB (8,3)**** Ammo (8,3)****
2nd Round 2R ($60) March 18 & 19 Winners Winners
16 Gonzaga 84 - TCU 81 Doug Ruse (4,1)*** Nomis (4,1)***
15 Miami 85 - Indiana 69 BEwald (5,9)** MER (5,9)**
14 Florida Atlantic 78 - Fairleigh Dickinson 70 Trent A 8,0) Rob Dollens (8,0)
13 Creighton 85 - Baylor 76 SLyng (5,6) Phillip Sabo (5,6)
12 Connecticut 70 - St. Mary's 55 John Lyons (0,5) Ben Adams (0,5)
11 Michigan State 69 - Marquette 60 Paul S (9,0) LBS (9,0)
10 Kansas State 75 - Kentucky 69 BEwald (5,9) MER (5,9)
9 Xavier 84 - Pittsburgh 73 Tim Slater (4,3) Randy F (4,3)
8 Alabama 73 - Maryland 51 Jason Scott (3,1)** Shawn Zuber (3,1)**
7 UCLA 68 - Northwestern 63 CB (8,3)*** Ammo (8,3)***
6 Texas 71 - Penn State 66 Dawn (1,6) Brookie T Washington 1,6)
5 Houston 81 - Auburn 64 Clown Baby (1,4) Jesse M (1,4)
4 Princeton 78 - Missouri 63 CB (8,3)** Ammo (8,3)**
3 Arkansas 72 - Kansas 71 Jeff Slater (2,1) Captain (2,1)
2 Tennessee 65 - Duke 52 Spydey (5,2)** Jeremy Hardy (5,2)**
1 San Diego State 75 - Furman 52 Spydey (5,2) Jeremy Hardy (5,2)
1st Round 1R ($30) March 16 & 17 Winners Winners
32 Indiana 71 - Kent State 60 Shawn Zuber (1,0) Tom Colderbank (1,0)
31 TCU 72 - Arizona State 70 Jill Johnson (2,0)** AHM (2,0)**
30 Kansas State 77 - Montana State 65 JP Smoove (7,5)** Ammo (7,5)**
29 Florida Atlantic 66 - Memphis 65 Ben Adams (6,5)*** Ashley (6,5)***
28 Miami 63 - Drake 56 John Shupe (3,6) Bingo (3,6)
27 Gonzaga 82 - Grand Canyon 70 Jill Johnson (2,0) AHM (2,0)
26 Kentucky 61 - Providence 53 Eric Baéz (1,3) Grandma & Lincoln (1,3)
25 Fairleigh Dickinson 63 - Purdue 58 John Kuntz (3,8) Craig (3,8)
24 Connecticut 87 - Iona 63 Cody Perrott (7,3) Depune & Wingy (7,3)
23 Creighton 72 - NC State 63 Leanne Shupe (2,3) CWem (2,3)
22 Pittsburgh 59 - Iowa State 41 #Roomies (9,1) Jim McKenna (9,1)
21 Marquette 78 - Vermont 61 Tom Colderbank (8,1) Leezy (8,1)
20 St. Mary's 63 - VCU 51 Jason Scott (3,1) Shawn Zuber (3,1)
19 Baylor 74 - UCSB 56 BFry (4,6) AA (4,6)
18 Xavier 72 - Kennesaw State 67 SLyng (2,7) JMM (2,7)
17 Michigan State 72 - USC 62 Steve M (2,2) Shawn Zuber (2,2)
16 Penn State 76 - Texas A&M 59 Bryan Cass (6,9) Chris Schuldt (6,9)
15 UCLA 86 - UNC Asheville 53 Ervin (6,3) Brian Ervin (6,3)
14 Houston 63 - Northern Kentucky 52 LR (3,2) Archie LV (3,2)
13 Tennessee 58 - Louisiana 55 Shawn Zuber (8,5) JMM (8,5)
12 Texas 81 - Colgate 61 Jim McKenna (1,1) Nana & Papa (1,1)
11 Northwestern 75 - Boise State 67 Heidi S (5,7) Trouble (5,7)
10 Duke 74 - Oral Roberts 51 Doug Ruse (4,1)** Nomis (4,1)**
9 Auburn 83 - Iowa 75 Ron Billman (3,5) Doug Ruse (3,5)
8 Arkansas 73 - Illinois 63 Jade Lehman (3,3) Ash & Jeff (3,3)
7 Princeton 59 - Arizona 55 Kevin Wahl (9,5) Stacey L (9,5)
6 San Diego State 63 - Charleston 57 Berles (3,7) kERTALLICA (3,7)
5 Alabama 96 - Texas A&M Corpus Christi 75 Ben Adam (6,5)** Ashley (6,5)**
4 Kansas 96 - Howard 68 Dennis (6,8) Ervin (6,8)
3 Missouri 76 - Utah State 65 Ben Adam (6,5) Ashley (6,5)
2 Furman 68 - Virginia 67 Kayla Rasor (8,7) KR (8,7)
1 Maryland 67 - West Virginia 65 JP Smoove (7,5) Ammo (7,5)
First Four 1F ($20) March 14 & 15 Winners Winners
4 Arizona State 98 - Nevada 73 CB (8,3) Ammo (8,3)
3 Fairleigh Dickinson 84 - Texas Southern 61 Doug Ruse (4,1) Nomis (4,1)
2 Pittsburgh 60 - Mississippi State 59 Looph (0,9) Chuck A (0,9)
1 Texas A&M Corpus Christi 75 - Southeast Missouri State 71 Brett Beer (5,1) Cody Perrott (5,1)