SpydeysWebb 2024 Squares Pools

1 HIT 2 HITS 3 HITS 4 HITS 1 HIT 2 HITS 3 HITS 4 HITS
W I N N E R W I N N E R
6 5 7 1 9 0 4 3 2 8 8 1 9 4 3 0 5 6 7 2
7 Robert
Endura
2R
#Roomies
2R
John
Hecke
Tim
Slater
1R/2R
Looph
SS
Ben Kuntz
1R
Brett Beer
1R
BankBro Ted Lasso
1R
Leezy 2 Bobby
Endura
1R
#Roomies
1R
Shlater
EE
Jordan V Paul R John
Kuntz
1R
Edna F BankBro
FF
Ayden
Gramm
1F/SS/EE
John and
Galt
SS
8 BFRY La'Mondre W.
2R
Shawn Z &
Joe P
SS
NiP
1F
Nomis
2R
Chris
Schuldt
SS
Jason
Scott
AA #12
2R
Ann Dryer
2R
0 Riss
1R
Steve Michell AMMO Shawn Z &
Joe P
Sebastian
Shlater
1R/EE
Joe
Newville
Corey
Johnson
NC
Brady
Adams
Cheryl
Logan
1R
Brady
Dryer
1R
L 3 Brandon
Kuntz
2R
Czechs Weber M.
1R
Joe G. Brad &
Jeff
2R2
Natalie M
& Joe H
1F
Lucy &
Layla
JP Smoove Mick
Steele
Heidi S.
1R
L 7 Carole Jade
Lehman
1R/2R
LeAnne
Shupe
SS
Czechs
1R
Noah W. John
Peffley
1R
Ben Adams
2R
Stacey
Lang
2R
Dave
Augenstein
Ayden
Gramm
1R
O 9 Trent A. Brady
Adams
1R/2R
Andy W.
1R
Ben Adams Ryan
Dollens
Tom
Ardizone
Ben
Taylor
OG Cwem
1R2
Noah
Shlater
SS
BBN O 1 Trent A.
1F
Berles Natalie M
& Joe H
1R
John Lyons
SS
Greg
Geary
Matt Till LK Wolveron
1R
JMM Andy W
1R/2R
S 5 Willow
1R
Ash &
Jeff
1R
Jim Gunkel
1R
Chad Taylor H.
1R
Mike
Dollens
2R
Tillbilly Cody
Perrott
2R
Seth
Henline
1R/SS
Bluegrass
Jesus
S 9 Alan
Billings
Ashlee T Mick
Steele
AMMO Tom
Colderbank
1R2
KK Ben
Ewald
1R/2R
Jim
McKenna
Doug Ruse
1R
Nate
Till
SS
E 6 Papa &
Nana
1R
Corey
Johnson
1R
Butch
1R/2R
LBS JL
1R
Shiloh
1R
Rob
Dollens
John
Kuntz
David
Hartman
EE
Cody
Perrott
1R
E 4 Chris
Schuldt
Larry R Cody
Perrott
Wolveron Jay Kimes Big Dunk
Energy
Wingy Lincoln &
Grandma
1R/EE
CWem Shawn Z &
Joe P
2R
R 2 Dave
Augenstein
FF
Jason
Scott
Kevin
Logan
1F/SS/EE
Depune
1R
Ali
Dorman
EE
JMM
1R
Steve Michell Kayla LV Archie
SS
DELTA
1R
R 8 DELTA
2R
Matt Till
1F
Taco Joe &
Paper Towel
2R
Archie Nomis Leezy
SS
John Lyons
2R
Joe G. AMMO
SS
Paul S.
2R
4 Shawn Z &
Joe P
1R/EE
Luke
Shlater
Ben
Ewald
Kevin Wahl Cody
Perrott
Rowan &
Grandma
Rhonda Dansby Swanson Hannah
McKenna
2R
Julie
Sheridan
5 Ben Kuntz Johnny
McKenna
Captain
1R
Spydey Slyng
2R
Ted Lasso
2R
Codi
Henline
1R
AMMO
1R
Looph
1R
Tim
Slater
1R/SS
0 Trace T John
Peffley
NC
Doug Ruse
1R
Jim
McKenna
Matt P. Jade
Lehman
John
Shupe
Joe
Newville
1R/FF
Fisher M.
1R
I Knew It
1R
6 Travis B.
1R
Styx JF
1R
CNS Bluegrass
Jesus
Kayla
1R
John
Hecke
1R
Cody
Perrott
1R
Chris
Nikkel
1R/2R
Shoe
Shoes
FF
1 John and
Galt
1R
Ayden
Gramm
Tom
Colderbank
Alan
Billings
Bryan
Cass
1R
Ashlee T Fingie Burn
SS
Shawn Z &
Joe P
Todd J
1R/2R
Jeff Slater
1F
3 Purlooser
1R
Shawn Z &
Joe P
Brandon
Kuntz
2R2
Johnny
McKenna
Bryan
Cass
Ayden
Gramm
1F
Fingie Burn Rhonda
2R
Steve
Sheridan
1R
Jeff Slater
National Championship NC ($1300) April 8 Winner Winner
1 Connecticut 75 - Purdue 60 John Peffley (5,0) Corey Johnson (5,0)
Final Four FF ($615) April 6 Winners Winners
2 Connecticut 86 - Alabama 72 Dave Augenstein (6,2) BankBro (6,2)
1 Purdue 63 - North Carolina State 50 Joe Newville (3,0)** Sebastian Shlater (3,0)**
Elite Eight EE ($300) March 30 & 31 Winners Winners
4 North Carolina State 76 - Duke 64 Shawn Z & Joe P (6,4)** Lincoln & Grandma (6,4)**
3 Purdue 72 - Tennessee 66 David Hartman (2,6) Shoe Shoes (2,6)
2 Alabama 89 - Clemson 82 Ali Dorman (9,2) Shlater (9,2)
1 Connecticut 77 - Illinois 52 Kevin Logan (7,2)*** Ayden Gramm (7,2)***
Sweet Sixteen SS ($150) March 28 & 29 Winners Winners
8 Tennessee 82 - Creighton 75 Seth Henline (2,5)** Tim Slater (2,5)**
7 Duke 54 - Houston 51 Fingie Burn (4,1) John Lyons (4,1)
6 Purdue 80 - Gonzaga 68 Chris Schuldt (0,8) Leezy (0,8)
5 North Carolina State 67 - Marquette 58 Shawn Z & Joe P (7,8) AMMO (7,8)
4 Illinois 72 - Iowa State 69 Noah Shlater (2,9) Nate Till (9,7)
3 Alabama 89 - North Carolina 87 Looph (9,7) Leanne Shupe (9,7)
2 Connecticut 82 - San Diego State 52 LV Archie (2,2) John and Galt (2,2)
1 Clemson 77 - Arizona 72 Kevin Logan (7,2)** Ayden Gramm (7,2)**
2nd Round 2R ($75) March 23 & 24 Winners Winners
16 San Diego State 85 - Yale 57 #Roomies (5,7) Ben Adams (5,7)
15 Houston 100 - Texas A&M 95 OT Mike Dollens (0,5) Ted Lasso (0,5)
14 Connecticut 75 - Northwestern 58 La'Mondre W. (5,8) John Lyons (5,8)
13 Alabama 72 - Grand Canyon 61 Todd J (2,1)** Andy W. (2,1)**
12 Clemson 72 - Baylor 64 Hannah McKenna (2,4) Shawn Z & Joe P (2,4)
11 Duke 93 - James Madison 55 Cody Perrott (3,5) SLyng (3,5)
10 Purdue 106 - Utah State 67 Robert Endura (6,7) Stacey Lang (6,7)
9 Marquette 81 - Colorado 77 Tim Slater (1,7)** Jade Lehman (1,7)
8 Creighton 86 - Oregon 73 2OT Brandon Kuntz (6,3) Rhonda (6,3)
7 Illinois 89 - Duquesne 63 Brad & Jeff (9,3)** Brandon Kuntz (9,3)**
6 Tennessee 62 - Texas 58 #12 (2,8) Paul S. (2,8)
5 North Carolina State 79 - Oakland 73 OT Brad & Jeff (9,3) Brandon Kuntz (9,3)
4 Iowan State 67 - Washington State 56 Butch (7,6)** Chris Nikkel (7,6)**
3 North Carolina 85 - Michigan State 69 Brady Adams (5,9)** Ben Ewald (5,9)**
2 Gonzaga 89 - Kansas 68 Nomis (9,8) Taco Joe & Paper Towel (9,8)
1 Arizona 78 - Dayton 68 Ann Dryer (8,8) DELTA (8,8)
1st Round 1R ($35) March 21 & 22 Winners Winners
32 Grand Canyon 75 - St. Mary's 66 Corey Johnson (5,6) John Hecke (5,6)
31 Utah State 88 - TCU 72 DELTA (8,2) Bobby Endura (8,2)
30 James Madison 72 - Wisconsin 61 Todd J (2,1) Andy W. (2,1)
29 Houston 86 - Longwood 46 Papa & Nana (6,6) Cody Perrott (6,6)
28 Alabama 109 - Charleston 96 JL (9,6) JF (9,6)
27 Purdue 78 - Grambling State 50 I Knew It (8,0) Riss (8,0)
26 Duke 64 - Vermont 47 Brett Beer (4,7) Czechs (4,7)
25 Texas A&M 98 - Nebraska 83 Heidi S. (8,3) Purloosier (8,3)
24 Colorado 102 - Florida 100 Fisher M. (2,0) Brady Dryer (2,0)
23 Yale 78 - Auburn 76 Cody Perrott (8,6) Travis B. (8,6)
22 Connecticut 91 - Stetson 52 Depune (1,2) #Roomies (1,2)
21 Clemson 77 - New Mexico 56 Butch (7,6) Chris Nikkel (7,6)
20 Marquette 87 - Western Kentucky 69 Andy W. (7,9) Doug Ruse (7,9)
19 San Diego State 69 - UAB 65 Taylor H. (9,5) Captain (9,5)
18 Baylor 92 - Colgate 67 Ted Lasso (2,7) Ayden Gramm (2,7)
17 Northwestern 77 - Florida Atlantic 65 OT Jim Gunkel (7,5) Looph (7,5)
16 Kansas 93 - Samford 89 OG CWEM (3,9)** Tom Colderbank (3,9)**
15 Washington State 66 - Drake 61 John and Galt (6,1) Wolveron (6,1)
14 North Carolina State 80 - Texas Tech 67 Ben Kuntz (0,7) John Peffley (0,7)
13 Tennessee 83 - St. Peter's 49 OG CWEM (3,9) Tom Colderbank (3,9)
12 Gonzaga 86 - McNeese 65 Willow (6,5) AMMO (6,5)
11 Iowa State 82 - South Dakota State 65 Seth Henline (2,5) Tim Slater (2,5)
10 Oakland 80 - Kentucky 76 Shiloh (0,6) Kayla (0,6)
9 Texas 56 - Colorado State 44 Shawn Z & Joe P (6,4) Lincoln & Grandma (6,4)
8 Dayton 63 - Nevada 60 Joe Newville (3,0) Sebastian Shlater (3,0)
7 Oregon 87 - South Carolina 73 Weber M. (7,3) Steve Sheridan (7,3)
6 Illinois 85 - Morehead State 69 Brady Adams (5,9) Ben Ewald (5,9)
5 North Carolina 90 - Wagner 62 JMM (0,2) John Kuntz (0,2)
4 Arizona 85 - Long Beach State 65 Ash & Jeff (5,5) Codi Henline (5,5)
3 Creighton 77 - Akron 60 Doug Ruse (7,0) Cheryl Logan (7,0)
2 Duquesne 71 - BYU 67 Tim Slater (1,7) Jade Lehman (1,7)
1 Michigan State 69 - Missisippi State 51 Bryan Cass (9,1) Natalie M & Joe H (9,1)
First Four 1F ($25) March 19 & 20 Winners Winners
4 Colorado 60 - Boise State 53 Natalie M & Joe H (0,3) Ayden Gramm (0,3)
3 Grambling State 88 - Montana State 81 OT Jeff Slater (8,1) Trent A. (8,1)
2 Colorado State 67 - Virginia 42 Kevin Logan (7,2) Ayden Gramm (7,2)
1 Wagner 71 - Howard 68 NiP (1,8) Matt Till (1,8)